Marketing Partners

Jak se stát profesionálním fotografem a přitom neriskovat

Dalo by se říci, že foťák má dnes každý v mobilu a udělat dobrou fotku umí taky každý. Ale opak je pravdou. Mrkněte se třeba na práce kvalitních svatebních fotografů a pochopíte.

Rozhodně platí, že je v oboru velká konkurence. Je to dáno tím, že technika je relativně levná a pokud je člověk šikovný, a má cit pro kompozici a základy estetického cítění, je schopen dělat velice dobré fotky i se základním setem.

V tomto oboru obzvlášť platí výrok známého učitele národů Jana Amose, a to je “fotit fotit, a zase fotit”. A prý k tomu také dodal “upravovat, upravovat, upravovat”. Opět se jedná o skvělý business, který můžete dělat i když chodíte do zaměstnání.

  1. Vyberte si dobrou techniku. Poraďte se s někým, kdo se focením živí a má prokazatelné zkušenosti. Nebo třeba v nějaké z půjčoven. Nebojte se investovat do objektivů, bez nich to totiž nejde.
  2. Foťte všude, kde můžete. Ideální příležitostí jsou rodinné oslavy, dovolené, a portréty kamarádů.
  3. Fotografie ihned upravujte. Bude to vaše konkurenční výhoda. Je dost fotografů, kteří udělají fotky a potom je z nich měsíce taháte. Takoví lidé jsou nespolehliví a špatně shánějí zákazníky. Nejlepší je vytvořit si návyk, fotky ihned po focení nahrát do počítače, udělat si hrubý výběr, vybrat pár nejlepších a ty hned upravit. Uvidíte, že postupem času budete rychlejší a rychlejší.
  4. Z počátku Vám bude trvat úprava jedné fotografie desítky minut, časem se ale vypracujete tak, že si stanovíte limit na jednu fotografii třeba 2 minuty.
  5. Používejte světla a odrazová zrcadla. Posune to vaši práci na další úroveň. Tuto radu radši zopakujeme – používejte světla!
  6. Založte si jednoduchý web a sociální sítě, vytvořte si na nich portfolio.

A zkuste oslovit první zákazníky.

7

Hodí se Vám naše služby? Ozvěte se nám.

Za zeptání nic nedáte.